ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Ήττα από τον Πατρέα παρά την καλή εμφάνιση

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου πάλαιψε το ματς παρόλο που παρατάχθηκε με 6 παίκτες μετά από απρόοπτες απουσίες της τελευταίας στιγμής. Προηγήθηκε στο ημίχρονο, και ενώ έλεγχε το ματς στην τρίτη περίοδο όπου ήταν μπροστά στο σκορ και με 9 πόντους, αλλά δεν είχε λύσεις απέναντι στη ζώνη των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ. Στην τέταρτη περίοδο πλησίασε και στους δύο πόντους, αλλά τελικά ηττήθηκε με 57 - 51. Επόμενο ματς για την ομάδα του Πύργου εκτός ξανά με τον Δικέφαλο την Τετάρτη 13 Φλεβάρη στην Πάτρα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17 - 17 , 27 - 33 , 40 - 38 , 57 - 51

ΠΑΤΡΕΑΣ(Ξενούλης): Σιδέρης 5(1), Τσέφος, Κόλιας 23(5), Στουμπάνος 7, Μπιλιάνης, Βαλκανάς, Νικολάου 19, Τσούλος 3(1)

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Μαντάς 6, Παπαδόπουλος 7, Κουρκούτας 19(5), Κόλλιας 2, Διαμαντόπουλος 8, Τριανταφύλλης 9(1).