ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2013

Εκτός έδρας ήττα από τον Δικέφαλο

Η ομάδα του Πύργου δεν μπόρεσε να διεκδικήσει την νίκη σε ένα ματς στο οποίο εκτός του πρώτου δεκαλέπτου ήταν συνεχώς πίσω στο σκορ με 4- 8 πόντους. Κατάφερε να προηγηθεί με δύο πόντους 5 λεπτά πριν την λήξη, αλλά οι λάθος επιλογές και η έλλειψη διάρκειας στο παιχνίδι της στέρησαν την νίκη. Σε αυτό συνετέλεσε και το φόρτωμα με 3 φάουλ του Βασίλη Παπαδόπουλου από τοι πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα οι Πυργιώτες να έχουν και κάποιες χαλαρές άμυνες.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10 - 11 , 27 - 20 , 40 - 37 , 58 - 48

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ(Φραγκισκάτος): Γραμματικόπουλος 2, Πασχάκης Χ. 11(1), Στεφανίδης 15(1), Μαρκόπουλος, Μαγριάλης 2, Πασχάκης Π. 17(3), Φραγκισκάτος , Ρουμελιώτης 11.

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Μάρκος 8, Μαντάς 5(1), Μάρρας, Παπαδόπουλος 11(1), Κόλλιας 11(2), Διαμαντόπουλος 5(1), Τριανταφύλλης 8.