ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2013

Έχασε στην παράταση από τα Αραχωβίτικα

Σε ένα ματς με συναρπαστική εξέλιξη, η ομάδα του Πύργου δεν άντεξε στην παράταση και ηττήθηκε από την ομάδα των Αραχωβίτικων με 65 - 73. Το ματς ήταν  πόντο - πόντο στο πρώτο ημίχρονο, και οι γηπεδούχοι ενώ προηγήθηκαν στην αρχή της τρίτης περιόδου , εγκλωβίστηκαν στην άμυνα ζώνης των Αραχωβίτικων, και έμειναν πίσω στο σκορ. Στην τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στην νίκη αφού προηγήθηκαν ακόμα και με 7 πόντους 1,30'' πριν την λήξη, αλλά με όπλο τις καλές άμυνες η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου οδήγησε το ματς στην παράταση με τρίποντο του Τριανταφύλλη 6΄΄ πριν την λήξη. Εκεί όμως, δεν είχε τα ψυχικά αποθέματα να πάρει τη νίκη και ηττήθηκε φυσιολογικά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12 - 10 , 29 - 30, 41 - 47 , 62 - 62  , 65 - 73 παρ.

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 2, Μάρκος 10(1), Μαντάς , Μάρρας 3, Παπαδόπουλος 22, Κόλλιας 14(2), Διαμαντόπουλος 7, Τριανταφύλλης 7

ΑΡΑΧΩΒΙΤΙΚΑ - ΑΚΤΑΙΟ(Φραγκισκάτος): Βαρδίκος 18, Γιόβας, Τσιμπούκης 6(1), Σκροπολίθας 1, Παπαδούδης 12, Στρέκλας 8, Σταυρουλάκης 20(1), Παγάνης 2, Φραγκισκάτος Γ.