ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 16 Ιανουαρίου 2013

Καλή εμφάνιση και εκτός έδρας νίκη επί του Αχαιού Σαραβαλίου

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου πιάνοντας καλό παιχνίδι στα μεγαλύτερα διαστήματα, επικράτησε του γηπεδούχου Αχαιού Σαραβαλίου με 51 - 68 και ανέβηκε βαθμολογικά στον πίνακα της Α2 ΕΣΚΑΗ με την ολοκλήρωση του Α΄ Γύρου του πρωταθλήματος. Οι Πυργιώτες είχαν τον έλεγχο σε όλο το ματς και δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα, αν εξαιρέσει ίσως κανείς το τέλος του ημιχρόνου, όπου οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 7 την διαφορά 15 πόντων που έχαναν. Όμως οι φιλοξενούμενοι, με όπλο τους την καλή άμυνα στην 3η περίοδο , αύξησνα πάλι τη διαφορά και τελείωσαν εύκολα το ματς έχοντας προηγηθεί ακόμα και με 21 πόντους.
Στην αρχή του Β΄ Γύρου ο Πύργος 99 αντιμετωπίζει την επόμενη Τετάρτη στις 7 τον ουραγό Πυρσό στα Ροίτικα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9 - 17 , 26 - 33 , 34 - 48 , 51 - 68

ΑΧΑΙΟΣ(Τσαούσης)Χρυσίκος , Αποστολόπουλος 17 , Κουλούρης 7(1), Τογιόπουλος 4, Λιούρδης 4(1), Πετράτος , Κυρσανίδης 8, Λάζαρης 2, Καραγιλαννης Σ. , Καραγιάννης Α. 9(1)

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 2, Μάρκος 7(1), Μαντάς 4, Μάρρας 10(1) , Παπαδόπουλος 19(1) , Κόλλιας 10(2), Διαμαντόπουλος 7, Τριανταφύλλης 9(1).