ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012

Έχασε από την Ε.Α.Π. στις λεπτομέρειες

Σε ένα παιχνίδι που είχε πολλές διακυμάνσεις στο σκορ η ομάδα του Πύργου έχασε από την Ε.Α.Π. Πατρών με 51 - 53 κάνοντας υπερπροσπάθεια στο τέταρτο δεκάλεπτο να καλύψει την διαφορά 13 πόντων που είχε βρεθεί πίσω. Στο πρώτο ημίχρονο αν εξαιρέσει κανείς τα πρώτα 3 λεπτά και τα τελευταία 20΄΄ , η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου έλεγχε το ματς και προηγήθηκε και με 8 πόντους. Στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως οι γηπεδούχοι είχαν προβλήματα σε άμυνα και επίθεση και έμειναν πίσω στο σκορ. Σε αυτό βοήθησε και ο Χάρτας από την Ε.Α.Π. με την εκπληκτική του απόδοση και ευστοχία. Επόμενο ματς για τους Πυργιώτες με τον δεύτερο Αχαιό 47 στο γήπεδο της Αλεξιώτισσας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18 - 15 , 23 - 22 , 33 - 44 , 51 - 53

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 4, Μάρκος 6, Μαντάς, Μάρρας , Παπαδόπουλος 10(1), Κουρκούτας 6, Κόλλιας 6(2), Διαμαντόπουλος 10(1), Τριανταφύλλης 9

Ε.Α.Π.(Βελλής): Δημόπουλος 2, Διόφαρος 3, Χάρτας 29(4), Σπανός, Διζές 5(1), Σταυρόπουλος 7(1), Βιδάλης 3, Ζίζηλας 2, Παναγιωτόπουλος 2 ,Λεονάρδος