ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2012

Εκτός έδρας ήττα από τον Αχαιό 47

Η ομάδα του Πύργου πλήρωσε το κακό πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο παρατάχθηκε με 5 μόλις πέντε παίκτες μιας και οι υπόλοιποι τρεις άργησαν να έρθουν στο γήπεδο της Αλεξιώτισας. Ηττήθηκε από τον γηπεδούχο Αχαιό 47 με 54 - 46 ενώ σε δύο σημεία του αγώνα πλησίασε στο σκορ και μπορούσε να διεκδικήσει τη νίκη. Στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ενώ είχε μειώσει σε 4 πόντους από λάθη έμεινε πίσω με 8, και στην τρίτη περίοδο μείωσε την διαφορά 17 πόντων σε σύντομο χρονικό διάστημα σε 4, χωρίς να μπορέσει να πλησιάσει περισσότερο ή να προσπεράσει.
Την Κυριακή τελικά στις 11.45 το πρωί θα δώσει η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου το κρίσιμο βαθμολογικά ματς με το Ληξούρι στον Πύργο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22 - 11 , 29 - 21 , 44 - 36 , 54 - 46

ΑΧΑΙΟΣ 47(Κοριανίτης): Κολλιόπουλος , Καλογερόπουλος 3(1), Αγουρίδης 2, Κανταρτζόπουλος 16(2), Καλλιγάς, Παπαλαμπρακόπουλος 21(3) , Δρογγίτης , Μπαρδούτσος 10, Σίκλης 2.

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 3(1), Μάρκος 8, Μαντάς, Μάρρας 5(1), Παπαδόπουλος 7, Κόλλιας 11 , Διαμαντόπουλος 6, Τριανταφύλλης 6.

- To Διοικητικό Συμβούλιο και οι αθλητές του Πύργου 99 ευχαριστούν τις επιχειρήσεις 'Ευάγγελος Σαμαράς και ΣΙΑ Εμπόριο Αλουμινίου' και 'Ηλειακή Μελισσοκομία Στεφανόπουλος' για την χορηγία τους στο Σωματείο.