ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2012

Μέτρια εμφάνιση και ήττα από Αραχωβίτικα

Μόνο στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανταγωνιστική η ομάδα του Πύργου , που παρατάχθηκε με 3 απουσίες (Κόλλιας , Κουρκούτας , Τριανταφύλλης). Με καλές άμυνες προηγήθηκε με 3-10 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι της ομάδας των Αραχωβίτικων ισορρόπησαν και εκμεταλλεύτηκαν την επιθετική δυστοχία των παικτών του Βασίλη Παπαδόπουλου ώστε έκτισαν μια σημαντική διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο στο οποίο καθάρισαν το ματς. Η ομάδα του Πύργου μείωσε στο τέταρτο δεκάλεπτο στο τελικό 56-41.
Επόμενο ματς την άλλη Τετάρτη στον Πύργο στην 3η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ με αντίπαλο τον δυνατό Πατρέα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12 - 10 , 25 - 18 , 43 - 21 , 56 - 41

ΑΡΑΧΩΒΙΤΙΚΑ(Φραγκισκάτος): Βαρδίκος  13, Χατζάρας 6(2) , Τσιμπούκης , Παπαγεωργίου 1, Γεωργίου 5, Παπαδούδης 7, Στρέκλας 7(1) , Ρούτσης 3(1) , Σταυρουλάκης 9(1) , Παγάνης 2, Φραγκισκάτος 3

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος , Μάρκος 12(2) , Γιαννόπουλος 3, Μάρρας 6, Μαντάς 2, Παπαδόπουλος 8, Διαμαντόπουλος 10, Αντωνόπουλος.