ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2012

Πάλαιψε αλλά δεν άντεξε... Πύργος 99 - Δικέφαλος: 48 - 57

Άλλος ένας τραυματισμός ήρθε να προστεθεί στα προβλήματα της ομάδας του Πύργου, με αποτέλεσμα στο παιχνίδι με τον Δικέφαλο για την 4η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ, να παίξει 35 λεπτά με σχήματα ανάγκης μιας και ο δεύτερος ψηλός Στεφανόπουλος, υπέστη διάστρεμμα. Οι παίκτες του Βασίλη Παπαδόπουλου, έμειναν πίσω στο πρώτο ημίχρονο ακόμα και 12 πόντους,  αλλά μάζεψαν τη διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου, και προηγήθηκαν μάλιστα και στο σκορ στην τρίτη περίοδο. Χωρίς όμως επιλογές σε επίθεση και άμυνα δεν άντεξαν στην τέταρτη περίοδο και ηττήθηκαν με 48 - 57.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7 - 16 , 22 - 24 , 37 - 43 , 48 - 57

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος , Μάρκος 8, Μάρρας, Μαντάς 5, Παπαδόπουλος 17, Κόλλιας 2, Τριανταφύλλης 13(1) , Αντωνόπουλος 3.

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ(Φραγκισκάτος): Γραμματικόπουλος, Πασχάλης Χ.  8, Ρουμελιώτης Α. 13(1), Τσαγκρώνης, Στεφανίδης 12, Μαρκόπουλος, Μαγριπλής, Δαρβίρας 6, Πασχάλης Π. 3 Φραγκισκάτος , Ρουμελιώτης Π. 15.