ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2012

Άνετη νίκη στο ξεκίνημα της Α2 ΕΣΚΑΗ - ΠΥΡΓΟΣ 99 - Πυρσός : 67 - 49

Η ομάδα του Πύργου στηριζόμενη στην καλή της λειτουργία στο δεύτερο ημίχρονο, παρόλο που οι ψηλοί της έπαιζαν φορτωμένοι με φάουλ, πέτυχε εύκολη νίκη στο κλειστό του Πύργου επί του Πυρσού με 67 - 49. Η ομάδα του Πυρσού ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 25΄ όπου οι Πυργιώτες του Βασίλη Παπαδόπουλου αύξησαν σταδιακά τη διαφορά πάνω από 10 πόντους με σωστές επιθετικές επιλογές και στο τελευταίο δεκάλεπτο, μπόρεσαν άνετα να την κρατήσουν. Σε αυτό συντέλεσε και η πολύ καλή αμυντική λειτουργία των τριών ψηλών Παπαδόπουλου , Στεφανόπουλου και  Διαμαντόπουλου. Σημειωτέον οι γηπεδούχοι έπαιξαν χωρίς τον τραυματία Γιώργο Κουρκούτα και τον Τριανταφύλλη που δεν εκδόθηκε ακόμα το δελτίο του.
Επόμενο ματς για την ομάδα του Πύργου 99 την επόμενη Τετάρτη στην Πάτρα με τα Αραχωβίτικα στις 8 το βράδυ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12 - 14 , 34 - 27 , 46 - 36 , 67 - 49

ΠΥΡΓΟΣ 99 (Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 11(3) , Μάρκος 5(1) , Γιαννόπουλος 4, Μάρρας 1, Μαντάς 10(3) , Παπαδόπουλος 16(1) , Κόλλιας 12(1) , Διαμαντόπουλος 8 , Αντωνόπουλος

ΠΥΡΣΟΣ (Χουντής) Καποδίστριας 6(1) , Αγαλόπουλος 7(1), Καλαντζής 18(3) , Κοσμόπουλος 3, Αλεξανδρόπουλος 12(1) , Αντωνόπουλος 3, Αλεξίου, Μανίκας