ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

Εντός έδρας ήττα από τον Δικέφαλο στο τέλος...

Μεγάλη ευκαρία έχασε η ομάδα του Πύργου στον εντός έδρας αγώνα με τον Δικέφαλο να πλησιάσει την ομάδα του Πατρέα βαθμολογικά μιας και ηττήθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα με 53 - 55 χάνοντας μια μικρή διαφορά που είχε χτίσει. Ο αγώνας είχε πολλές διακυμάνσεις για τις δύο ομάδες όσο αναφορά το σκορ, με τους γηπεδούχους να ξεκινούν δυναμικά στην πρώτη περίοδο ,αλλά οι παίκτες του Δικέφαλου ανέτρεψαν και προηγήθηκαν με 10 πόντους στο ημίχρονο. Οι παίκτες του Νίκου Συναδινού κατάφεραν να πάρουν ξανά τα ηνία του ματς στην 4η περίοδο, αλλά στο τέλος δεν κατάφεραν να κρατήσουν την νίκη. Επόμενο ματς την άλλη Τετάρτη εκτός με τις Ιτιές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  9 - 4 , 17 - 27 , 37 - 41 , 53 - 55

ΠΥΡΓΟΣ 99 (Συναδινός): Τριανταφύλλης  9(2) , Μάρκος , Μαντάς , Παφιώλης , Σκίπης 5(1) , Διαμαντόπουλος 15 , Γεωργακάκος 3(1) , Συναδινός 11(3) , Σπηλιόπουλος 10.

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ (Φραγκισκάτος): Γραμματικόπουλος 7(1) , Πασχάκης 5(1) , Καλλιαντέρης 5(1) , Τσαγκρώνης 2 , Στεφανίδης 22(4) , Μαρκόπουλος 2 , Μάλλιαρης 7 , Γουλάς 2, Φραγκισκάτος 3.