ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ - ΠΥΡΓΟΣ 99 : 43 - 58

Ένα ημίχρονο δυσκόλεψε τους πρωτοπόρους της Β΄ ΕΣΚΑΗ στον Ηλειακό όμιλο η ομάδα του παλαίμαχου παίκτη του Απόλλωνα Πατρών Τζάκη. Το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο μέχρι και το 19ο λεπτό όπου η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου πήρε προβάδισμα 4 πόντων χάριν σε 2 συνεχόμενα τρίποντα. Οι Πυργιώτες με σωστή αμυντική λειτουργία και αιφνιδιασμούς κράτησαν ένα σταθερό προβάδισμα 8-10 πόντων που αυξήθηκε στο τέλος του αγώνα παρόλο που οι ψηλοί της ήταν φορτωμένοι με φάουλ. Βοήθησε σε αυτό και η καλή εμφάνιση του 16χρονου Μάρκου. Η ομάδα του πύργου πέτυχε την 13η συνεχόμενη νίκη της παραμένοντας αήττητη και βρίσκεται ακόμα πιο κοντά στην Α2 κατηγορία, αντιμετωπίζοντας το Σάββατο εντός έδρας τον ουραγό Σκαγιοπούλειο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12 - 10, 22 - 26 , 33 - 40 , 43 - 58

ΠΗΓΑΣΟΣ (Τζάκης): Λαυτσίδης 4, Λιναρδάτος Π. , Λιναρδάτος Α. 10, Σολδάτος 2, Γεωργιάδης, Ζάχαρης 5, Χειμώνας 18(3), Διονυσόπουλος 4, Παυλάτος

ΠΥΡΓΟΣ 99 (Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 5(1), Μάρκος 10, Γιαννόπουλος 6, Μάρρας 5(1), Παπαδόπουλος 9(1), Κουρκούτας 8(1), Χαραλαμπόπουλος 15(1)