ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2012

ΠΥΡΓΟΣ 99 - ΕΡΜΗΣ : 56 - 39

Το σκορ δεν  αντικατοπτρίζει την συνολική εικόνα του αγώνα μιας και οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν από τον Ερμή κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο όπου εγκλωβίστηκαν στην ζώνη των φιλοξενούμενων. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Πύργου είχε το προβάδισμα με διαφορά μεγαλύτερη των 10 πόντων, την οποία κάλυψε ο Ερμής στην τρίτη περίοδο ισοφαρίζοντας σε 30 - 30, όταν οι παίκτες του Βασίλη Παπαδόπουλου ήσαν άστοχοι στα ελεύθερα σουτ και είχαν κακές επιλογές. Η είσοδος του Γιαννόπουλου στο τέταρτο δεκάλεπτο επανέφερε την ισορροπία. Άρα οι γηπεδούχοι κρατάνε το ροζ φύλο αγώνα μόνο, και την δέκατη συνεχόμενη νίκη τους που τους διατηρεί στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑΗ μπροστά από τον Αιγέα τον οποίο αντιμετωπίζουν την επόμενη αγωνιστική στο Αέθλιον.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-9 , 30 - 19 , 40 - 34 , 56 -39

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Λυμπέρης , Στεφανόπουλος 4, Γιαννακόπουλος 7(1), Μάρρας 8(2), Κουρκούτας 15(3), Χαραλαμπόπουλος 4, Γιαννόπουλος 2, Κωσταρέλλος, Παπαδόπουλος 16(2)

ΕΡΜΗΣ(Καμπούρης): Καμπούρης Αθ. 2, Γραμματικόπουλος 6, Παναγής 24(1), Στελάτος, Βαχαβιόλος 2, Τουσμάνης 2, Φραγκισκάτος 3(1)

Δείτε αποσπάσματα από το παιχνίδι:
<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/fkEgJ41ftnQ?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>