ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

Α.Ε.Κ. Κάτω Παναγιάς - Πύργος 99: 36 - 73

Έχοντας ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο σε άμυνα και επίθεση η ομάδα του Πύργου επικράτησε εύκολα στο Αέθλιον της Κάτω Παναγιάς με 73 - 36 και διατηρήθηκε αήττητη στη κορυφή του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑΗ με 8 νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου καθάρισε το ματς  από το πρώτο δεκάλεπτο ουσιαστικά όπου προηγήθηκε με 5 - 21. Στα άλλα δύο δεκάλεπτα η διαφορά συνεχώς αυξανόταν με τους γηπεδούχους να ισορροπήσουν το παιχνίδι μόνο στην τελευταία περίοδο όπου οι Πυργιώτες είχαν αφήσει το πόδι από το γκάζι και έκαναν πολλές αλλαγές στο σχήμα τους.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 5 - 21, 18 - 46 , 26 - 63 , 36 - 73
Α.Ε.Κ. ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑΣ (Κουκουζέλης): Μαντσάνκος 1, Καμύλης, Περικλέους 2, Φίτσαλος Ι., Ξάνθος 2, Αρχιμανδρίτης Θ.8, Φίτσαλος Ε. 8(1), Ανδρούτσος 6, Αρχιμανδρίτης Γ. , Ροζάκης , Τσακουμάκος Σ., Τσακουμάκος Ι. 9.

ΠΥΡΓΟΣ 99(Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 4, Μάρκος 2, Γιαννόπουλος 11, Μάρρας, Παπαδόπουλος 15, Κουρκούτας 26(5), Χαραλαμπόπουλος 11(1), Κωσταρέλλος, Γεωργόπουλος 4.