ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2014

Άσχημο παιχνίδι της τύχης και ήττα στην παράταση από την Απολλωνιάδα

Η ομάδα του Πύργου έχασε την ευκαιρία να κάνει μια σημαντική νίκη για την παραμονή της στην Α2 ΕΣΚΑΗ μιας και δεν εκμεταλλεύτηκε τις 2 βολές 2 δεύτερα πριν λήξει η κανονική περίοδος και λύγισε στην παράταση από την δυνατή Απολλωνιάδα. Οι παίκτες του Νίκου Συναδινού τα έδωσαν όλα και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ της πρώτης περιόδου , αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα στα τελευταία δευτερόλεπτα , όπου σε σχεδόν νεκρό χρόνο ο Νίκος Συναδινός έχασε δύο βολές. Στην παράταση οι πιο ξεκούραστοι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 57 - 64.
Επόμενο ματς για τον Πύργο 99 στα Λεχαινά την επόμενη Τετάρτη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  11 - 20 , 29 - 28 , 44 - 38 , 54 - 54  παρ. 57 - 64

ΠΥΡΓΟΣ 99(Συναδινός): Μάρκος 4, ΜΑντάς 4(1), Παφιώλης , Σκίπης 15 , Τριανταφύλλης 4 , Διαμαντόπουλος 6 , Συναδινός 9(2), Σπηλιόπουλος 6.

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ (Μπερδέσης): Αζαριάς 12(1), Καιτανης 13 , Καλτούπας 3(1) , Σερετης 2, Κασπίρης 2 , Ρεκούτης 2 , Πολυδωρόπουλος 20(2) , Ρέντης 9(1), Σακελλαρίου 1