ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2013

Ήττα στον Πύργο από τις Ιτιές με 55 - 69

Δεν ήταν σε καλή μέρα η ομάδα του Πύργου , καθώς ξεκίνησε άσχημα το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο  και ήταν διαρκώς πίσω στο σκορ . Αντέδρασε στην δεύτερη περίοδο μειώνοντας την έκταση του σκορ , αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν άντεξε στον ρυθμό των φιλοξενούμενων έχοντας και την απουσία ξανά του βασικού της σέντερ Άλκη Σπηλιόπουλου λόγω τραυματισμού. Έτσι ηττήθηκε φυσιολογικά με 55 - 69. Επόμενο ματς στο γήπεδο των Ροίτικων στις 9 με την Ε.Α. Παραλίας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7 - 21 , 21 - 29 , 36 - 49  , 55 - 69

ΠΥΡΓΟΣ 99(Συναδινός): Μάρκος 6, Μαντάς 3, Παφιώλης , Σκίπης 17(1), Τριανταφύλλης 6(1) , Κόλλιας 1 , Διαμαντόπουλος 7 , Γεωργακάκος 11 , Συναδινός 4(1) .

ΙΤΙΕΣ : Αποστολόπουλος 4 , Κόττας 4 , Τσαρμπόπουλος 17(3), Κιάφας 8 (2) ,  Κυρσανίδης 6 , Καραγιάννης , Μηλάς 5(1) , Μάργελλος 10 , Θανόπουλος 13 , Κωτσόπουλος 2.