ΠΥΡΓΟΣ 99
2013 - 2014

Τετάρτη 13 Μαρτίου 2013

Φυσιολογική ήττα από τη ΣΦΗΚΑ

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Πύργου ηττήθηκε την 21η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ στην Περιβόλα από την ΣΦΗΚΑ με 52 - 38. Η ευστοχία των γηπεδούχων και οι κακές επιθέσεις του Πύργου 99 στο πρώτο δεκάλεπτο (21-7), έδωσε διαφορά ασφαλείας  που διατηρήθηκε σε όλο το παιχνίδι μεχρι και το τέλος του αγώνα με κάποιες αυξομοιώσεις.  Επόμενο ματς για τους Πυργιώτες με την ουραγό Γαλήνη στον Πύργο την Τετάρτη 20 Μάρτη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21 - 7 , 36 - 1 , 41 - 26 , 52 - 38

ΣΦΗΚΑ(Φραγκοπαναγιώτης): Μαυροειδής , Παπαδόπουλος 14(2), Λαδάς , Ξάνθος 9(3) , Κοντώσης 7(1) , Τζαμάκος 5, Βασιλείου 2, Σεισα 3(1) , Πίτσος 9

ΠΥΡΓΟΣ 99 (Παπαδόπουλος): Στεφανόπουλος 5(1), Μάρκος, Μαντάς 8(2), Μάρρας 6, Παπαδόπουλος 6, Κόλλιας 11(1), Διαμαντόπουλος 2 , Τριανταφύλλης